Jak vykládám karty

14.06.2014 16:29

 

Ráda bych Vás zlehka seznámila se svým "stylem" a pohledem na výklad tarotu.

Možná jste se už s výkladem tarotu někdy setkali a nebo jej dokonce zkoušeli. Kdo s kartami ale zkušenost nemá, možná by si rád o tomto tématu něco málo přečetl.

Stává se mi, že mi volají nebo píší klienti a nejsem s nimi v té rychlosti "sjednocena", a tak by tento článek mohl trochu pomoct. Nemusí to být tím, že bychom si s klientem nerozuměli, ale čas a okolnosti to prostě někdy neumožňují. 

 

Kdo se s tarotem už někdy osobně setkal, asi ví, že karty neukazují odpověď "Ano/Ne", ale spíše ukazují, co se stane, když uděláte nějakou věc. Nastiňují situace, které se budou odehrávat, když děláme to, co chceme a nebo když to naopak neuděláme. Stává se mi ale, že někteří klienti se ptají na konkrétní odpovědi, kde chtějí (nejlépe ihned) slyšet "Ano / Ne". Pro mě jsou tyto situace někdy dobře určitelné, např. když karty jednoznačně ukazují pozitivní průběh. Někdy to ale nemusí být vůbec lehké, protože svůj "osud" má každý ve svých rukou. 

Dám Vám jednoduchý příklad:

"Bude se můj syn někdy ženit?" - ptá se paní a netrpělivě čeká na mou odpověď.

Víte, paní chce stihnout za co nejkratší dobu co nejvíce otázek. A syn ji zajímá. Jak jí mám ale vysvětlit, že se bude přeci ženit, když bude chtít. A když nebude chtít, tak se neožení. Myslíte, že na to potřebujeme karty? 

Otázka, která by byla více vyhovující je na příklad: "Když syn zůstane s nynější přítelkyní, co se stane?" nebo "Syn nemá přítelkyni, můžete se podívat na vztahy s ženami?" A tady už kary mohou promlouvat vlastními obrazy. 

 

Ráda dělám výklady týkající se vztahů, ale chtěla bych upozornit na jednu velmi důležitou věc, která se týká věšteb a tarotu obecně. 

Každá věštba může být pravdivá, pokud se podle ní zachováte. Pokud se podle ní nebudete chovat, pak nad Vámi nemá žádnou moc. 

Mohu komukoliv říkat tisíckrát, že když udělá nějakou věc, tak to vyvolá nějakou reakci, něco se stane. Proto chcete většinou poradit. Abyste zjistili, jestli je rozhodnutí pro Vás správné nebo třeba ne. 

Pokud mě ale neposlechnete, nic s tím neudělám. Jsou samozřejmě věci, které jsou více "osudové" a mají větší pravděpodobnost, že se vyplní, ale svoje kolo štěstí si každý drží ve svých rukou sám. 

Proto prosím, pokud půjdete k věštci, který Vám řekne něco na 100%, nenechte se zvyklat, nenechte se "nalomit", nenechte svou psychiku zhroutit. Všechno se dá vytrvalou prací měnit. Nikdo Vám nemůže říct, že osud nelze zvrátit. 

Jste svobodná duše a žádná věštba Vám Vaši svobodu nemůže vzít.

 

Chtěla bych tedy shrnout, že tarotové karty jsou velmi dobrým společníkem pro nastínění situací, pro ukázání budoucnosti (i bez otázky), avšak nejsou to nástroje jasnovidectví a už vůbec neurčují nějaký Váš neměnný osud. Svoje rozhodnutí můžete měnit libovolně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.