Jak na své negativní emoce nebo chování

15.02.2015 21:31

 

Zajímáte se o osobní rozvoj, o duchovní rozvoj, ale stále máte pocit, že nejste tam, kde byste chtěli být? Zdá se Vám, jako byste byli stále na jednom místě? Znáte také ten pocit, kdy víte, že byste měli něco někomu přát, ale uvnitř Vás to prostě nejde? Už nevíte, co se sebou udělat, aby zmizely Vaše špatné pocity? Pak právě pro Vás je tento článek.

Je to normální

Každý z nás někdy cítil závist, zlost, hněv nebo nepřejícnost. Každý z nás byl někdy emočně „na dně“. Jak se z toho ale dostat? Jak se posunout dál, abychom mohli rozdávat lásku? Abychom se mohli obrátit k našemu pozitivnímu „JÁ“?

Co máte uvnitř?

Přijměte své pocity. To, co je uvnitř člověka nebývá na povrchu pozitivní. Důležité ale je, jestli si své negativní vlastnosti vůbec uvědomujete. Víte, kde je Váš problém? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se chováte ke svým nejbližším? Pokud ano, zdolali jste první a zásadní bod.

Víte to, ale co s tím?

Už tedy víte, že jste žárliví, nepříjemní, výbušní nebo nepřejícní. Jsou miliony vlastností, které se nám nelíbí a které hodnotíme jako negativní. Soudíme se a vnitřně se kvůli nim užíráme. To ale není tou pravou cestou. Pokud o svých vlastnostech víte, jste jednou nohou na cestě ke změně. Máte však před sebou ještě jeden velmi důležitý krok: Zamyslete se nad tím, jak se ke své povaze chováte. Když si myslíte, že se chováte negativně, také sami k sobě cítíte zášť. A s tím je potřeba skoncovat. Své negativní vlastnosti nepotlačujte a neumlčujte.

Přijmutí sebe samotného

Naopak všechny negativní pocity, emoce a projevy uvnitř sebe pozorujte. Zůstaňte v pocitech s nimi a pozorujte, proč a odkud se berou. Nepotlačujte je, ale přijměte je za své. Představte si je jako sami sebe a obejměte je. Dříve nebo později tak dojde k harmonii.