Nov v Beranu

06.04.2016 16:00

Ve čtvrtek 7.4. proběhne Nov v Beranu.


Je to nejlepší den na rituál na zahájení nové činnosti, nových plánů, nových věcí, práce, vzdělání, rodiny, peněz a podobně.

V tento den se radujte, nespěchejte, užívejte si. Ráno a v poledne - hned, jakmile si vzpomenete - se zastavte na dvě minuty a dívejte se do slunce. Jak se tak budete dívat, vzpomeňte si na to, za co jste v životě vděční. Za všechno, co máte. Vymyslete co nejvíc věcí, dívejte se do sluníčka a děkujte. Uvidíte, jak Vám to zlepší celý den.

 

A taky si přivstaňte. Vstaňte v šest hodin. Pokud pak budete mít hodně času, nevadí. Udělejte si kávu, přemýšlejte, radujte se, sledujte sluníčko, jak ráno vychází a přibývá na síle. Bude to krása!

 

Jižní část domu, svíčky a svíce

 

Vytipujte si místo, které je na jihu Vašeho domu nebo bytu. Rozesvětlete ji, dejte tam světlo, otevřete prostor, prosluňte ji a zútulněte. Uvidíte, jak se Vám hned bude líp dýchat a jak se otevřete i Vy sami Slunci a světu.

 

Večer si v této části zapalte svíce. Tentokrát by měly být ve tvaru trojúhelníku a s červenou barvou. Pokud takový tvar svíce nemáte, nevadí. Rozsviťte si svíčky tři a postavte je tak, aby tvořily trojúhelník.

 

Každou z nich nejdřív otřete červeným vínem nebo jiným alkoholem (kdo nemá doma alkohol, může si namíchat slanou vodu). Když je budete potírat, myslete stále a intenzivně na svůj nový záměr.  Svíčka se tím také očistí a bude nejlépe sloužit. Do svíčky vyryjte svůj plán - novou věc, kterou chcete začít nebo na které chcete pracovat. Pokud se chcete zbavit nějakých překážek, můžete na jednu napsat také tu překážku a přeškrtnout ji křížkem (pozn. na odstraňování je lepší úplněk, ale když překážky musíte odstranit, tak beran je k tomu vhodný i v novu). Vhodný je také rituál na přivolání peněz. Nechte svíčky dohořet a pozorujte je, jak ubývají. Čím víc ubydou, tím blíž jste tomu, čeho chcete dosáhnout. Pokud ten večer svíčky nedohoří, zapalujte je každý den až do doby, než úplně shoří.

Večer si udělejte první ohýnek - opečte prvního buřta, ugrilujte maso nebo alespoň uvařte něco dobrého a zapalte si k tomu svíčky.

 

Jídla a nápoje

 

Do jídla přidávejte bazalku, ořechy, slunečnicová semínka.

Kupte si džus nebo si udělejte ovocnou šťávu. Přes den - hlavně dopoledne pijte ovocné nápoje, tělu to náramně prospěje! Pokud chcete zhubnout, můžete pít šťávy celý den a udělat si tak celodenní kúru.