O jednotnosti mysli a konání

25.02.2014 13:21

 

Mnohým lidem mohou přicházet nějaké vnější problémy a mnoho jich také neumíme rozluštit. Nic ale není složité tak, jak to na první pohled může vypadat.

Člověk se potřebuje sjednotit. Pozastavit se sám nad sebou. Je několik způsobů, jak toho docílit. Všechny však vyžadují, aby se nejdříve očistila mysl od jakékoliv závislosti. Je několik asi nejvíce pro nás důležitých témat, které chceme ve svém životě zlepšit. A tak jsem popsala ty, které mě napadly. Pokud Vás napadají ještě jiná témata, můžete mi napsat a já na ně taky zkusím dát nějaký příklad, jak je zlepšit.

 

Práce

Pokud máte problémy v práci, zamyslete se, jestli s touto prací vnitřně souhlasíte. Základní otázkou je, zda Vás baví. Zamyslete se také nad tím, jestli podmínky, které máte, vnitřně schvalujete. Člověk se často jen bojí, aby neztratil něco majetného. Aby nevypadal před ostatními jako nezaměstnaný.. A to není správný přístup, protože ho tak ovládá strach.

Pokud člověk vnitřně nepodporuje to, v jaké firmě nebo v jakém oboru pracuje, pak je jasné, že nastane problém. Musí udělat krok ke změně. Vaše mysl totiž říká "Ne", ale Vy v práci každý den trávíte 3/4 života. Problém může být také v kolektivu, který tam je. Představte si objektivně kolektiv lidí, mezi kterými pracujete. Chcete do takové skupiny patřit? Pokud ne a opět s nimi trávíte 3/4 dne, pak je opravdu nutný krok k tomu, abyste zamířili jinam. Ke svému opravdovému životu.

 

Škola

Stejně tak je to se školou, na kterou chodí Vaše dítě. Pokud tam chodit nechce, pak bude mít o to více problémů, pokud ho budete nutit, aby tam chodilo. Zamyslete se nad tím, jaký život svým dětem přejete. Jestli mají děti raději něco vydržet a přetrpět nebo být šťastní a spokojení.

Samozřejmě tím nechci říct, že když se jim nechce dělat domácí úkol, tak to máte dělat za ně. :)

 

Vztahy

Může se stát, že člověk někomu přeje něco nehezkého nebo že si nepřeje, aby se druhému dařilo.

Uvědomte si však, že čím více přejete někomu něco negativního, tím více negativity sklidíte pro sebe. Uvidíte někoho, kdo je na první pohled bohatý a už to jede v hlavě.. musíte to vědomě zastavit. Protože už si člověk nespojí, že když támhle přál někomu  něco zlého, tak se mu najednou porouchalo auto. Že někomu přeje něco zlého a nakonec se doma hádá s rodinou. Je jedno, jak se to odráží, my si to však spojit neumíme.

Každý člověk má svou osobní cestu. I kdyby Vám konkuroval, nemusíte mít strach, on má svou cestu a Vy svou. Pokud se bojíte konkurence, tak je tu ještě jedna velmi výhodná a mírová cesta - spolupráce. Když Vám ten člověk tak vadí, pak Vás asi něčím přitahuje. Zkuste zapřemýšlet, jak využít této spojistosti a třeba přijdete na skvělý nápad!
Chcete, aby protivná tetička dala konečně pokoj? Jediný způsob, jak toho docílit, je dát jí svou nejvyšší možnou lásku. Denně jí děkovat, i když se neuvidíte. Ona se najednou promění nebo se sama utiší nebo ztichne.

 

Když vidíte nějaké nepřejícné lidi - co si o nich myslíte? Myslím si,  že je zrovna nevidíte jako své hrdiny. Tak se tak sami přestaňte chovat.

Jednou mi volala paní, která se čerstvě rozešla se svým partnerem a měla velké deprese, i když věděla, že s ním být nechce. Byla ráda, že se rozešli, ale přesto byla v depresi. Říkala mi "Když mně přijde, že mu to vůbec nevadí, že spolu nejsme. Já bych ale chtěla, aby trpěl, když nemá tak svělou ženskou jako já." Chtěla tak moc, aby trpěl, že z toho sama měla depresi a ublížila tím víc sobě než jemu. Když  jsem jí to řekla, zarytě to odmítala. Nevím, jestli se to zlepšilo, ale doufám, že ano a paní zase ráda žije na světě. :)

 

Strach

Spoustu lidí má strach. Bojí se, že nebudou mít peníze, že nebudou mít fungující rodinu, že tohle a támhle to.....

Zkuste se na svůj strach podívat ze svých pocitů a ne jen racionálně. Zeptejte se sami sebe, čeho se opravdu bojíte? Bojíte se, že nebudete mít přátele, když budete bez peněz? Pak to nejsou správní přátelé. Bojíte se, že Vám přestane fungovat rodina? Pak asi dosud nefunguje na principu, na jakém má.

 

Pokud máte z něčeho strach, sedněte si v klidu a zeptejte se, čeho se bojíte. Až si ho pojmenujete, zeptejte se, proč se toho bojíte. Až si odpovíte, zeptejte se, jestli opravdu věříte své odpovědi. Jestliže jste řekli "Ano", pak se zeptejte, proč tomu věříte.

 

99% vnitřních strachů se v těchto otázkách rozplynou. Pokud se nerozplynou, tak mi napište, zapracujeme na tom.

 

Obecně lze tedy říci, že všechny oblasti, kde máte problém, je dobré prozkoumat. Zamyslet se nad nimi, jestli s nimi vnitřně souhlasíme. Například kdyby tu věc dělal někdo jiný, odsoudili bychom ho nebo bychom ho chválili? A podle této metody si můžete začít měnit život tak, aby byl čím dál lepší a spokojenější.

Jestli ale máte strach něco udělat, klaďte si otázky výše napsané. Když budete tímto způsobem opravdu aktivně promýšlet všechno, co ve svém životě děláte, pak stoprocentně změníte svůj postoj, svoje špatné nálady, nespokojenosti a všelijaké deprese. Změníte si tím život.

 

Doufám, že se Vám to splní.

Sama na sobě pracuji a ještě pracovat budu.

 

 

 

 

 

 

 

Očištění a život bez drog - závěrem

Základem naslouchání svému vnitřnímu hlasu je nemít špatné návyky. Například pokud někdo chodí denně na pivo, nemůže pořádně poslouchat svou duši, natož tělo.
Základním krokem tedy je, abyste zkusili alespoň dva týdny být bez alkoholu a nejlépe i cigaret. Jakmile dospějete k "čistotě" abstinence, pak jste připravení si opravdu začít naslouchat.

Vaše tělo nikdy netoužilo po ničem, jako je alkohol. To jen zvědavost a pokušení na začátku Vás přivedli na cestu, kde Vám začalo chutnat pivo nebo jiný druh drogy. A později se z ní stala tak či tak závislost. 

Jak zjistit, jestli jsme závislí:

Chodíte 3x do týdně do hospody - např. po práci nebo škole?

Zkuste jeden týden vynechat a pozorujte, co to udělá s Vaší myslí?

Ovládá Vás Vaše mysl? Pak jste závislí. Jakkoli velkou chuť budete mít a omlouvat si své konání (např. že neuvidíte přátele), zůstaňte doma. Uvidíte, jakou radost budete mít druhý den, týden nebo víc.

 

Hodně štěstí, A.