O zbavení se závislosti na cigaretách

13.02.2014 11:29

 

Pokud jste závislí na alkoholu nebo cigaretách, můžete si pomoct sami.

Zdá se Vám to nemožné? Pak to pro Vás je nemožné. Zkuste si připustit, že to možné je. Jaký je to pocit?

 

Četla jsem Oshovu Oranžovou knihu a v té popisuje, jak za ním přišel člověk, který vykouřil 40 cigaret denně. Povídal mu, že byl na několika odvykacích kůrách a zkoušel všemožné metody, ale po čase se vždycky ke kouření zase vrátil. Byl zoufalý, protože kouřit nechtěl, ale měl silnou závislost.

Osho mu poradil meditaci, které se budete divit. Je vtipná a účinná:

 

Rozhodně nepřestávejte kouřit. Kuřte, udělejte si z kouření meditaci.

Když budete otevírat krabičku, soustřeďte se pouze na tuto činnost. Otevírejte ji velmi pomalu, pomalu rozbalujte celofán, vytahujte papírek, nakonec si vyberte jednu z cigaret a krabičku pomalu zavřete a položte na stůl. Cigaretu požmoulejte v prstech, poklepte s ní o stůl, ze všeho, co běžně děláte, si udělejte rituál. Pomalu si zapalte a začněte kouřit. Plně prociťujte chuť cigarety, plně se soustřeďte na kouření samotné. Bude to, jako rituál pití čaje, který mají v Asii.

 

Muž Oshovi po půl roce napsal dopis a v něm stálo "Přešlo to" :)

 

Když se budeme plně soustředit na všechny věci, které děláme, když je budeme plně prožívat, naše tělo a naše smysly nám samy poradí a ukážou, co je pro nás dobré. Nemusíme důvěřovat a platit firmám za odvykání. Sami v sobě máme ten dar samoléčby. Náš vnitřní svět nám sám ukáže, co je správné. 

 

Je také hodně důležité si uvědomit, že se máme mít rádi takoví, jací jsme. Pokud se opravdu milujeme, pak nepotřebujeme kouřit. Proč bychom si to dělali?

Milujete svoje tělo? Pokud je odpověď "Ne", pak se, prosím, podívejte na film Miluj svůj život - zde.

Pokud i přesto nenajdete ke svému tělu a duši lásku, napište mi, podíváme se na osobnostní karty, které ukazují, kde je problém.

 

Mnoho mladých slečen a paní kouří. Protože samy sobě nepřipadají hodné něčeho. Ale tak to není. Nebo jsou nešťastné nebo nespokojené a dlouhodobě to neřeší. A tak si zapálí cigaretu, která jim potlačí jejich vnitřní hlas. A ony si připadají bezpečněji. Místo toho však potlačují svou pravou osobnost. Své pravé já. Dám ještě jeden příklad toho, že opravdu dokážete přestat kouřit sami:

Když máte sílu přestat kouřit kvůli tomu, že čekáte dítě, pak máte tu stejnou sílu - STEJNĚ VELKOU - to udělat pro sebe. Pokud Vás teď napadají myšlenky, že ne, že na to nemáte, ihned jim řekněte, ať jdou pryč. Je to tak, tu sílu v sobě máme.

Zamyslete se - co to dítě, kterým jste Vy? Proč mu to děláte? Máte ho ráda? Zkusme si sami sebe představit v dětství, pamatujete se? Podívejte se na sebe, jak jste byli krásní, pohlaďte se a řekněte si, že se milujete takoví, jací jste. <3 Jste dokonalí a zasloužíte si to nejlepší.

Přestaňte kouřit ještě dnes....