Příběhy pro inspiraci

29.05.2014 19:47

 

Koupila jsem si loni na podzim knihu MOC od autorky Rhondy Byrne - všem ji vřele doporučuji.

V jedné kapitole píše o lidech, kteří, ačkoliv to tak nevypadalo, dosáhli něčeho nevídaného. Ukazuje nám tak, že naše mysl má neomezené možnosti, které může velmi dobře zrealizovat, pokud na své "vizi" opravdu pracujeme. Od myšlenky však musíme přejít k činům. Myslím si, že by si měl každý tuto část jednou přečíst, aby poznal, že všechno jde. A to nejen bez obtíží, ale dokonce, i když jsou všechny okolnosti zdánlivě proti vám. Velmi ráda se s Vámi o to podělím. Dobře se to čte, myslím, že by Vás to mohlo zaujmout. Cituji:

 

"Představte si, že jste cyklista a chcete se stát nejlepším cyklistou na světě a vyhrát Tour de France. Trénink vám jde dobře, máte před očima svůj cíl, ale diagnostikují vám nemoc, při níž vám dají jen čtyřicetiprocentní naději na přežití. Zatímco se léčíte, představujete si, jak jedete Tour de France a je to váš životní závod. Lékaři jsou váš tréninkový tým, který vám poskytuje informace u každé kontroly. Každý den si představujete, že závodíte na čas a neustále ho zlepšujete! Vyhráváte svůj závod s lékařským týmem a nemoc překonáváte. 

Rok poté, co jste získali zpátky zdraví, vyhráváte i Tour de France a vyhráváte ji i sedm let v řadě za sebou, stáváte se jediným cyklistou historie, který to kdy dokázal. Přesně to udělal Lance Armstrong. Využil nejtěžší možné okolnosti jako pomůcku k vytvoření imaginární hry a uskutečnil svůj sen.

 

Řekněme, že chcete mít nejlépe vypěstované tělo na světě a chcete se taky stát slavným hercem v Americe. Žijete přitom v malé vesničce v Evropě, pocházíte z docela chudé rodiny, přesto máte svoje sny. Své tělo stavíte podle obrázku hrdiny, představujete si, jak vyhráváte světový titul v kulturistice. Vyhrajete ten titul sedmkrát, potom je na čase stát se slavným hercem. V Americe vám nikdo nevěří, že dokážete hrát, udávají vám důvody, proč nikdy splnění svého snu nedosáhnete. Jenomže vy jste si vysnili, že z vás bude slavný herec, cítíte ten úspěch, ochutnáváte ho, víte, že se to stane. Přesně tohle předvedl Arnold Schwarzenegger, když sedmkrát získal titul Mr. Olympia a pak se stal jedním z nejslavnějších herců Hollywoodu. 

 

Představte si, že se chcete stát velkým vynálezcem. V dětství jste namáhali mysl až do krajnosti; přemáhají vás halucinace, zaslepují záblesky světla. Nedokážete dokončit studia na univerzitě a odejdete i z práce, protože se nervově zhroutíte. Abyste unikli zničujícím halucinacím a převzali vládu nad vlastní myslí, vytvoříte si imaginární svět. Inspirováni představou jasnější budoucnosti řídíte svou představivost na cestě k novým vynálezům. Vynález vzniká zcela ve vašich představách, změníte stavbu, vylepšujete, dokonce přístroj ovládáte, aniž jste nakreslili jedinou čárku. Vytvoříte si v mysli laboratoř a svou imaginaci využíváte k tomu, abyste svůj nový vynález i prozkoušeli, než z ideje uděláte skutečné zařízení. Přesně tohle udělal Nikola Tesla a stal se jedním z největších vynálezců dějin. Všechny jeho vynálezy, motor na střídavý proud, rádio, zesilovač, bezdrátová komunikace, fluorescenční světlo, laserový paprsek, dálkový ovladač a cokoli dalšího z více než tří set patentovaných vynálezů, vznikaly právě takto - silou jeho představivosti."

 

Co dodat.. 

Jak se cítíte? :)