Úplněk v Kozorohu

19.07.2016 12:05

Letošní úplněk proběhne 20.7. Bude krásně, a tak všichni vyjděte na svoje zahrádky nebo do lesa či kamkoliv do přírody. Bude to krása.

Lehněte si ke stromu, pohlaďte ho a pošeptejte mu svá přání.

Přání si dobře rozmyslete, protože se splní. Měla by se nejlépe týkat nových pracovních příležitostí a reorganizace nebo rekonstrukce Vašeho bydlení, také  zbavení se problémů s játry a trávícím traktem, zbavení se jizev.

Až své přání stromům pošeptáte, podívejte se společně na měsíc a alespoň půl hodiny se s ním dělte o ten krásný pohled.

 

Doma je vhodné si pak zapálit oranžovou svíčku v severní části domu nebo bytu. Nechte ji na bezpečném místě úplně dohořet. Kdo z nějakého důvodu nemůže nechat svíčku dohořet, ať ji pak zapaluje každý den, dokud nedohoří (nejlépe do dalšího novoluní).

Místo večeře si dejte takový ten menší žlutý meloun - bez pecek, odpeckujte si ho. Pecky a alespoň část kúry od melounu nebo část nedojezeného  melounu pak zaneste někam ven, kde se bude moct vstřebat do země.

 

Za úplňku v kozorohu také trhejte květy či celé květiny měsíčku.

Vystavte si je doma a nebo si je natrhejte pro tyto úžasné účely, které jsem našla na wikipedii:

Mast

Dvě vrchovaté dvouhrstě květů, stonků a listů se na drobno nasekají, 500g sádla se rozehřeje. Do sádla vsypeme měsíček, necháme vzkypět, zamícháme a odstavíme. Necháme jeden den odstát, pak slabě ohřejeme a přefiltrujeme přes plátno do připravené nádoby.

Užití: pooperační jizvy, jizvy, křečové žíly, zánět žil, bércové vředy, omrzliny, spáleniny, vředy, akné, plíseň nohou, proleženiny, podlitiny, popraskaná kůže, řezné rány, hemoroidy,  sluneční spáleniny

 

Čaj

Jedna vrchovatá lžička (květ, list, stonek) na 1/4 litru. 1-2 šálky čaje denně na dospělou osobu jako prevence. 3-4 šálky denně na dospělou osobu jako léčba( polévkovou lžíci každou čtvrt hodinu).

Užití: čištění krve, onemocnění jater, infekční žloutenka, škrkavky, průjmy, zánět tlustého střeva, zlepšení trávení, opožděná či bolestivá menstruace.

 

Tinktura

Plnou hrst květů na 1 litr pálenky (nebo vodky), necháme vylouhovat 14 dnů na slunci nebo při teplotě 20 °C.

Užití: zesílení účinků čaje, jako obklad při ranách, pohmožděninách, výronu krve, přetažení svalů, hnisavé vředy, otoky a nádory.