Úplněk v Raku

27.12.2014 19:57

 

5.1. bude od rána Úplněk ve znamení Raka.

Tento den bude vhodný pro očistu například v podobě pústu nebo vybraného jídla a pití. Tento den bude magický v tom, že dojde ke změně starého a ukončení cyklu loňského roku.

Kdo potřebuje, měl by se zbavit zlozvyků, kterých se ještě nezbavil a také zbavit se také závislostí jakéhokoliv druhu.

Cokoliv také působí na náš život negativně, máme nechat být, opustit, vyřešit a nechat odejít. Např. negativní myšlenky, negativní přátele, partnery apod.

 

Svíčky a svíce

 

Tentokrát se budeme něčeho zbavovat, takže je dobré si koupit oranžovou svíci (barva znamení raka) a do té vyrýt to, čeho se zbavujeme. Svíci si zapalte v západní části bytu nebo domu. Nechte ji pokud možno dohořet. Pokud to nejde, tak svíci zapalujte tak dlouho, dokud nevyhoří. Nejlépe však do dalšího novu.

 

 

Kameny

 

Pokud si budete chtít koupit v tento den nebo na tento den nějaký kámen, doporučuji Karneol. Je dobrý na komunikaci se šéfy a významnými lidmi. Odblokuje jejich připomínky a Vám dá sílu. Nezapomeňte si kámen před používáním očistit. To uděláte tak, že jej na noc dáte do osolené vody. V tuto úplňkovou noc ho můžete ve skleničce postavit na okno, aby na něj měsíc zářil. Zároveň ho totiž krásně nabije přírodní energií. A ta má sílu :)

Dalšími vhodnými kameny jsou: Avanturin a Achát nebo také měsíční kámen na dobrý spánek.

 

 

Zdraví

 

V tento den jezte a pijte zdravě. Nejezte sladká a příliš solená jídla. Nepijte ani kávu.

Měli bychom pečovat o své ledviny, játra, žlučník, močový měchýř, žaludek a břicho obecně. Pokud řešíte plodnost, měli byste také papat nějaké bylinky nebo vitamíny na plodnost nebo na zdraví pohlavních orgánů (brusinky, kustovnice činská).

 

Z jídla a pití jsou vhodné tyto dobrůtky:

Aloe vera - můžete pít, jíst, dělat si masky z aloe nebo se jím nakrémovat

Hlávkový salát

Zelí

Máta - v tomto ročním období je asi nejlepší dát si mátový čaj

 

 

Strachy a stresy

 

Tento den je taky velice vhodný na to, abyste se zbavili nějakých strachů a stresů.

Pokud jste v nějaké situaci, která ve Vás vyvolává strach nebo úzkost. Pokud jste prožili smutek, ztrátu, šok nebo se prostě něčeho bojíte, je nejvhodnější den pro to, abyste se svých negativních cítění zbavili. Proberte si kořen svého problému, proč se toho nemůžete zbavit.

Na papírek si sepište všechno, co Vás trápí, i ty nejtajnější věci a strašáky. Myslíte si, že jste slabí? Napište to. Myslíte, že se nikdy nezměníte? Všechny tyto "kostlivce" napište na papírek. Nechte písmena zaschnout a poté si vezměte oranžovou pastelku. Oranžová barva znamená lásku, lásku k sobě a k ostatním. Znamená taky stabilitu a kontrolu nad situacemi. Touto pastelkou pak vybarvěte celý papír. Začněte u levého spodního rohu a postupujte dále a dále. Jak se bude oranžová barva šířit, tím méně tyto nepříjemné věci budou existovat. Oranžová barva je nechá na papírku a nikde jinde už nebudou. Tento papírek pak někde bezpečně spalte (v misce - popel pak vyhoďte z okna, nebo v kamnech).

Oranžová barva Vás chrání, nemusíte se už ničeho bát.

 

Kdybyste se potřebovali z něčeho vymluvit nebo se svěřit, zajděte za úplňku k vrbě. Uvidíte, jak Vás bude poslouchat :)

 

Krásný úplněk a dobře prospané noci přeje Aneta